Уралове відсвяткувало День села

Свято подарувала агрофірма

 «Урожайною» видалася друга половина літа на сільські свята в нашому районі. Так, Дні села пройшли в Кам'янці, Пигарівці, Уралові, Рожковичах, Жихові, Чернацькому ... І тільки в два населених пункти - Пигарівку і Уралове - запросили нас, незалежну пресу. Побувати в Пигарівці, на жаль, ми не змогли, а ось в Уралове на свято завітали. І отримали масу позитивних емоцій ... Кожен сільський голова проводить свята на своїй території так, як дозволяють можливості. Тут багато що залежить від наповнюваності сільського бюджету, вміння того ж сільського голови налагоджувати зв'язки з інвесторами, приватними підприємцями, які можуть виділити певні кошти на проведення заходів. Цього року справжнє свято для уралівців організувала група компаній «Зерно Полісся» на чолі з Д. Ю. Птушко. День села відбувся в Уралові 19 серпня - в День Преображення Господнього і Яблучного Спаса, що теж дуже символічно.

 Ми спізнилися всього на пару хвилин, понадіявшись на те, що зазвичай подібні заходи не починаються в суворо обумовлений час: сільські люди дуже зайняті; поки не впораються з господарством, про гулянку не може бути й мови. В Уралові було все по-іншому: коли ми приїхали (дорога, між іншим, далека і огидна), на парапеті перед Будинком культури вже виступала сільський голова Н. М. Шевцова. Наталія Миколаївна помітно хвилювалася, але говорила не з папірця - від душі. До того ж українською мовою. Серед інших побажань одне виділялося особливо: «Нехай наше село якщо не процвітає, то хоча б живе ...». Все вірно: поки живе село - живуть і люди. Доречі, Уралову в поточному році виповнюється 408 років. Далі слово мали керівники Середино-Будського району І. А. Заплаткіна і М. О. Харитоненко. Незважаючи на вихідний день, Ірина Анатоліївна і Микола Олексійович особисто приїхали привітати ураловців зі святом, що досить втішно. За традицією грамотами та подарунками були відзначені активісти села, наймолодша мешканка Богдана Васильєва (народилася в квітні поточного року), мати 6-х дітей Лариса Михайлівна Разя та багато інших.

 Поки виступало районне керівництво, ми озирнулися навкруги. З правого боку від Будинку культури була організована не велика, але приємна фотозона групи компаній «Зерно Полісся»: величезний банер, чотири прапори і стилізований куточок в народному стилі з вишитими рушниками, пузатими гарбузами та іншої символікою. Саме сюди після офіційної частини заходу підійдуть юні артисти в українських костюмах і жителі села - всі ті, у кого було чим фотографувати.

 Але красива вивіска - це далеко не все, чим збиралася розвеселити народ і одночасно віддячити за його працю група компаній «Зерно Полісся», яка виступила основним спонсором свята ... Ведучаа оголошує вихід ансамблю народного танцю «Джерельце». Хлопці в національних костюмах відтанцювали так, що нас, глядачів, взяла невимовна гордість за нашу країну, за цих дівчат і хлопців. Юні артисти протягом концерту виконають ще кілька заводних танців, в тому числі і славнозвісний гопак. Так само здорово, трохи пізніше, виступить колектив зразкового театру «Мікс». Обидва ансамблю представляли Центр естетичного виховання м Шостка. Ті сільські жителі, які прийшли на захід, завмерли в заціпенінні: для них подібне видовище - велика рідкість.

 Поки йшов концерт, представник агрофірми Наталія Сергіївна Махоня пропонує мені подивитися, як ведеться підготовка до іншої - неофіційної частини програми. Через дорогу від Будинку культури, в лісопосадці, щосили кипить робота: співробітники агрофірми смажать картоплю і шашлик, варять шурпу. На всю округу розноситься дивовижний запах. Не залишилися осторонь депутати уралівської сільради - допомагали, чим могли: Анна Григорівна Соколик, Ірина Василівна Шевцова, Володимир Миколайович Скляров, Анна Олексіївна Грива, Надія Михайлівна Грива, Неля Йосипівна Склярова, Анатолій Миколайович Бориско і Олена Іванівна Сокіл. До речі, фахівець агрофірми Олена Іванівна Сокіл і агроном Федір Миколайович Грива як справжні патріоти прийшли на свято у вишиванках.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Тим часом на імпровізовану сцену піднімається в. о. директора ПП «Журавка» Наталія Анатоліївна Ситник. Вона говорить про те, що 6 років тому група компаній «Зерно Полісся» розпочала роботу в Середино-Будському районі, в тому числі і в Уралові, що агрофірма щиро дякує трудівникам полів за відданість справі та бажає здоров'я і сімейного благополуччя їм та їхнім сім'ям. Від імені агрофірми Н. А. Ситник нагородила подарунками за довголітню і сумлінну працю Анатолія Петровича Гуленка, Людмилу Іллівну Шевцову, Федора Миколайовича Гриву, Сергія Григоровича Сокола, Григорія Івановича Плющика.

 Інвестори глибоко вдячні колишньому керівництву і працівникам колгоспу «Росія» за їхню працю, адже саме ці люди заклали потужний фундамент, на якому сьогодні будується діяльність ГК «Зерно Полісся». У минулі часи колгосп «Росія» був одним з найбагатших в Сумській області, в першу чергу, завдяки вмілому керівництву спочатку Григорія Івановича Шевцова, а потім Анатолія Петровича Гуленка. Але головні досягнення - за простими трудівниками. Не випадково в Уралові багато людей, нагороджених урядовими нагородами.

 Концерт триває, а ми - тепер уже з Н. А. Ситник - цікавимося, як йдуть справи у дівчат-аніматорів, які веселять місцеву дітвору: одна пускає величезні мильні бульбашки, а друга розмальовує дитячі обличчя фарбами (це називається «боді-арт» ). Поряд продають солодку вату, поп-корн і дитячі дрібнички. На величезній надувний гірці та батуті пустує малеча. Аніматорів, гірку і батути, так само, як і танцювальні колективи, організували все ті ж агроінвестори. Концертна програма підійшла до завершення, але свято триває. Гостей  запрошують до столу. За нашими підрахунками, це запрошення прийняли приблизно 150 чоловік. Столи буквально ломилися від страв.

 Сільський голова Н. М. Шевцова від себе особисто, від депутатського корпусу і від жителів села щиро дякує керівництву групи компаній «Зерно Полісся» в особі Дениса Юрійовича Птушко за подароване свято. Від себе додам: а дякувати дійсно є за що.

Вероніка Гріцова